מהי שיטת All-On- 4 ?
שיטת All-On- 4 כוללת מערכת שיניים המורכבת בדרך כלל על גבי 4 שתלים הממוקמים בלסת ומכאן נובע שמה. הטיפול בשיטה זו כולל שני חלקים: 1. ביצוע 4 שתלים בלסת (עליונה או תחתונה), 2. התאמת מערכת שיניים, המחוברת באופן קבוע על גבי שתלים אלו.
שני חלקי הטיפול מבוצעים באותו יום והתוצאה היא קבלת מערכת שיניים קבועה עוד ביום הטיפול.
בתום הטיפול המתרפא יוצא עם שיניים בפיו והוא יכול להתחיל ללעוס בעדינות על גבי שיניים אלו.
לאחר כחצי שנה, בדרך כלל, מוחלפת מערכת השיניים הזו במערכת שיניים מחוזקת ועמידה יותר לכוחות הלעיסה כשבמשך כל התקופה הזאת המתרפא מתפקד כרגיל (אוכל ,לועס).

למי מתאימה השיטה?
שיטת All-On-4 מיועדת למתרפאים אשר מעוניינים במערכת שיניים קבועה (שאינה תותבת נשלפת) ונכללים בקטגוריות המצוינות להלן:
 1. מתרפאים בעלי חוסר של מרבית השיניים בפה.
 2. מתרפאים שאמורים לעבור טיפול כלשהוא של השתלת עצם בשל חוסר עצם בלסת.
 3. מתרפאים שאמורים לעבור טיפולים של הרמת רצפת הסינוס והוספת עצם בסינוס.
 4. מתרפאים שעומדים לאבד את שיניהם כתוצאה ממחלת חניכיים מתקדמת.
 5. מתרפאים מחוסרי שיניים לחלוטין בלסת אחת או בשתיהן.
 6. מתרפאים בעלי תותבת נשלפת קיימת המעוניינים להחליפה בפיתרון קבוע (שאינו נשלף).

יתרונות ומאפייני השיטה
 1. מערכת שיניים הקבועה בפיו של המתרפא. מתקבלות שיניים ה"מחוברות" ללסת באופן קבוע, דבר המעניק איכות חיים גבוהה למתרפא. יתרון זה הינו מהותי ביחס למערכת שיניים שאינה קבועה, דהיינו תותבת נשלפת, בעלת חוסר יציבות בחלל הפה המקשה על הלעיסה, יוצרת לעיתים פצעי לחץ ברקמה הרכה ודורשת הוצאה תכופה מהפה לשם שטיפה וניקוי.
 2. מיידיות. שיטה זו מאפשרת קבלה של השיניים באופן מיידי ביום הטיפול. אין צורך להמתין חודשים רבים לריפוי כלשהו כפי שקורה במצבים של השתלת עצם והרמת רצפת הסינוס.
 3. אסתטיקה גבוהה מאד. השיקום המתקבל כתוצאה משיטה זו הינו אסתטי מאד וניתן בקלות להגיע למראה של חיוך יפה ולשביעות רצונו של המתרפא.
 4. הימנעות מהשתלות עצם. בשיטת All-On-4 ניתן לשקם שיקום קבוע גם במצבים בהם קיים חוסר בעצם, או כשהעצם דקה מדי כמו גם במצבים הדורשים הרמת רצפת סינוס והשתלת עצם בסינוס. בעזרת שימוש בשיטה זו ניתן, כאמור, להימנע מהשתלות עצם מורכבות ומסובכות ומהרמת רצפת הסינוס ובכך לחסוך פרק זמן של בין 9 ל- 15 חודשים בהמתנה לריפוי העצם המושתלת ולהשלמת הטיפול.
 5. עמידותה של מערכת השיניים. בשימוש בשתלים ובחלקים היעודיים שפותחו על ידי חברת Nobel Biocare, במיוחד לשיטה זו, ניתן להגיע להצלחת המערכת כולה כמערכת שיניים קבועה העומדת בכוחות הלעיסה ומתפקדת לשנים רבות.
 6. תחזוקה פשוטה וזולה. תחזוקת מערכת השיניים במסגרת מרפאת השיניים הינה פשוטה ועל כן זולה. למתרפא בבית קל לתחזק ולשמור על היגיינה אורלית תקינה (צחצוח שיניים ושטיפות פה).
 7. עלות כספית של הטיפול. תהליך השיקום בשיטה זו הינו זול באופן משמעותי לעומת השתלות של שתלים מרובים, השתלת עצם והרמת רצפת הסינוס.

שיטת All–On-4 פותחה על ידי ד"ר פאולו מאלו (פורטוגל) בשיתוף עם חברת השתלים Nobel Biocare השבדית ומיושמת בהצלחה בעולם מזה למעלה מ 10 שנים.