נושאי המאמרים נבחרו בקפידה על מנת לספק מידע שימושי לקהל המתרפאים במרפאה.


בשנים האחרונות הולכת וגוברת הדרישה לשיניים לבנות יותר. ניתן להבהיר את צבען של השיניים מבלי לפגוע בבריאות השיניים והחניכיים. במאמר מתוארת שיטת ההבהרה המבוצעת במרפאתנו, שיטה שהוכחה כיעילה ומאפשרת תוצאה מיטבית.

שיטת All-On- 4 כוללת מערכת שיניים המורכבת בדרך כלל על גבי 4 שתלים הממוקמים בלסת ומכאן נובע שמה. הטיפול בשיטה זו כולל שני חלקים: 1. ביצוע 4 שתלים בלסת (עליונה או תחתונה), 2. התאמת מערכת שיניים, המחוברת באופן קבוע על גבי שתלים אלו.

מהו ציפוי חרסינה?, מהם יתרונותיו? המאמר סוקר את המצבים השונים שבהם ניתן להיעזר בציפויי חרסינה על מנת לטפל בפגמים אסתטיים ולהשיג תוצאה טבעית ויפה.

אבחון נכון ומוקדם בילדים עשוי למנוע או לצמצם טיפול עתידי. לאחרונה הפך הטיפול האורתודונטי למקובל גם בקרב מבוגרים והוא בולט פחות מבחינה ויזואלית. מודגשת חשיבות השמירה על היגיינה אורלית במהלך טיפול אורתודונטי.

מחלה זו היא הגורם העיקרי לאבדן שיניים אצל מבוגרים ומופיעה לעתים גם בקרב צעירים. חשוב לאבחן את המחלה בשלביה הראשונים שכן אז ניתן לעצור את התקדמותה. במאמר מפורטים סימני המחלה, דרכי המניעה ואפשרויות הטיפול בשלבי המחלה השונים.

בתקופת ההיריון חלים שינויים הורמונליים בגוף האשה הבאים לידי ביטוי בפה בדלקות חניכיים. מפורטים דרכי מניעה וטיפול וכן המלצות כיצד יש לנהוג בזמן ההיריון על מנת לשמור על בריאות השיניים והחניכיים מבלי לסכן את בריאות העובר.

שוחקי שיניים אינם מודעים להרגל המזיק עד אשר מופיעים הנזקים. המאמר כולל הסבר על תופעת הברוקסיזם, פירוט הסימנים המעידים על שחיקת שיניים ומידע על אפשרויות הטיפול.

מאמר זה מוגש כשירות להורים המעוניינים במידע בנושא שמירה על בריאות שיני החלב והשיניים הקבועות של ילדיהם. מצורף הסבר מפורט על טיפול איטום חריצים המומלץ כטיפול מונע עששת בשיני הילדים.